původní česká publikace

Objednat
v našem eshopu

Zpět

 

Červená řepa pro zdraví i krásu

 

Nezavrhujte červenou řepu... V České republice se totiž příliš nekonzumuje a je to škoda. Tato plodina má velmi příznivé působení na zdraví lidského organismu. Již ve Starověkém Římě byla používána ke zdravotním účelům. Konzumace červené řepy podporuje posílení imunitního systému a celkově regeneruje organismus. Červená řepa (Beta vulgaris) obsahuje vysoký obsah vitaminů (C, E a betakaroten) a najdeme v ní i minerály - draslík, železo, hořčík, vápník či zinek. A teď zajímavá informace pro ty z vás, kdo si chtějí zachovat mladistvý vzhled. Červená řepa totiž bezesporu patří k nejefektivnějším přírodním zdrojům křemíku – který se také nazývá jako „minerál krásy“. Podporuje totiž pružnost a mladý vzhled pokožky, pevné vlasy a nehty. Konzumace červené řepy nám tedy může zpomalit stárnutí. Řepa obsahuje i vlákninu, čímž zajišťuje očištění střev od jedovatých usazenin a stimuluje peristaltiku. Má tedy dobrý vliv na dobré zažívání, ale i činnost žlučníku a jater. Doporučuje se také v těhotenství, kdy má pozitivní vliv na kardiovaskulární systém. Známá je rovněž v prevenci rakoviny či jako součást léčby rakovinného bujení. Pro přípravu salátu se většinou používá bulva, ale je možné využít i mladé řepové listy. Pokud si připravíte některý z receptů níže, červenou řepu si určitě zamilujete.

 

Salát z mladých listů červené řepy s křenovou zálivkou

4 listy z červené řepy, 1 salátová okurka, 1 červená paprika, 2 vejce uvařená natvrdo

Listy červené řepy nakrájíme na proužky, okurku, papriku a vejce na kostičky. Vše promícháme s křenovou zálivkou a necháme asi patnáct minut odležet v chladu.

 

Salát z červené řepy s červenou cibulí

3 středně velké červené řepy, 1 červená cibule, 1 paprika, 1 mrkev, 5 lžic sterilované kukuřice, 3 lžíce olivového oleje, 1 lžička sójové omáčky, 1/4 lžičky fenyklu, 2 lžíce červeného vinného octa, sůl

Řepy uvaříme doměkka, oloupeme je a vychladlé nakrájíme na plátky. Přidáme k nim papriku nakrájenou na proužky, nahrubo nastrouhanou mrkev a cibuli nakrájenou na půlkolečka. Vše promícháme s kukuřicí, olejem, sójovou omáčkou, fenyklem a octem a podle chuti přisolíme.

 

 

 

Červená řepa s paprikou a balkánským sýrem

4 menší červené řepy, 2 žluté papriky, 1 lžíce nasekaného čerstvého oregana,
1 lžíce nasekané pažitky, hrubě mletá sůl a pepř, 100 g balkánského sýra, olivový olej

Řepy uvaříme doměkka, sloupneme, nakrájíme na půlměsíčky a rozdělíme na talířky.  Papriku zbavíme zrníček a nakrájíme na kostičky. Promícháme ji s oreganem a pažitkou a urovnáme na červenou řepu (viz fotografie). Povrch salátu poklademe rozdroleným balkánským sýrem. Nakonec vše osolíme, opepříme a zakápneme olivovým olejem.

 

 

 

Recepty z knihy: SALÁTY - 405 nových vyzkoušených a chutných receptů (objednat v e-shopu)Alena Winnerová
© Produkční studio FYNBOS, Nakladatelství DONA s.r.o., 2014

 

TOPlist